W&G0 2022

mail: 
biuro(at)poniatowka(dot)pl
tel.: +48 727 918 883

Fundacja Poniatówka Polska 
ul. Władysława Łokietka 20
86-010 Koronowo 

NIP 554 293 31 10
KRS 0000587102 

Rachunek bankowy PKO 
59 1020 1462 0000 7302 0296 9087

Płatności obsługują:

sprawozdania

źródła

dla NGO

zagrodazmiloscido

Wystawa 

drewno

KUCHNIA JAGO

od 169 zł / szt

Ręcznie wykonana kuchnia z tektury 5W. Otwierana pokrywa, ruchome pokrętła, otwierane drzwiczki piekarnika, wysuwana szufladka i ruszt.

Wersje:  surowa i malowne farbami  eko.

Zewnętrzne wymiary
40 x 40 x 60 cm.

Tekturowy samolot, szerokości ok. 20 cm.  Ruchome śmigło i
koła. Ekologiczna zabawka, nadaje się do scenografii, upiększy też wnętrza. 

Wersja surowa do zajęć kreatywnych.

SAMOLOT Z TEKTURY JOS_1

od 29 zł / szt

DOMEK LAMPION

PUDEŁKO 104

od 13 zł / szt

Lekki lampion
o szerokości 100 mm x 100 mm
i wysokości około 155 mm. 
Możliwość personalizacji dachu, który jest zdejmowany i umożliwia umieszczenie światła.  Do podświetlenia LED-ami.  Idealny jako pudełko prezentowe.

LAMPION
124b

od 15 zł / szt

Lampion z białej tektury MF o wymiarach 100 x 100 mm i wysokości ok 190 mm. Wzór kratka. Do podświetlenia tilajtem lub łańcuchem LED. Rączka do przeniesienia lub powieszenia

Kupuj i pomagaj

Sklep charytatywny: rękodzieło 
z papieru i tektury,  z miłości do natury

@zpapieruitektury to marka Fundacji Poniatówka Polska. Rękodzieło z papieru i tektury bazujące na dziedzictwie kulturowym. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wsi i małych miast.  Gwiazdy, kule, lampiony i pudełka to wybrane kategorie z wielu wykonywanych prac. Projektujemy i wykonujemy papierowe i tekturowe oprawy  okolicznościowe na święta, uroczystości, imprezy firmowe i inne.

Ręcznie wykonane produkty: okolicznościowe, świąteczne, litery, napisy, indywidualne opakowania,  scenografie, dekoracje, wystroje wnętrz. Ekologicznie - z papieru i tektury czyli z miłości do natury - z materiałów w 100% podlegającym recyklingowi. Projekty autorskie i na zamówienie.

Naszym flagowym produktem jest ręcznie wykonany tekturowy domek dziada i baby. Jego forma została pomyślana tak, aby był użytkowym pudełkiem. Zdejmowany dach pozwala na umieszczenie w środku prezentu - wtedy staje się eleganckim prezentowym opakowaniem.  Jeżeli do środka włożymy tilajt, otrzymujemy lampion do aranżacji wnętrza, do powieszenia na choince. Zastosowanie kalki wzmaga efekt szkła.

Standardowo w dachu umieszczone są gwiazdki, jednak jest możliwość personalizacji w celu umieszczenia indywidualnie opracowanej grafiki, np. krókiej dedykacji, imienia, życzeń, itd. 

Pudełko-lampion jest punktem wyjścia do innych użytków, które projektujemy i wykonujemy na jego bazie, np. lamp adwentowych z różnymi wzorami, podświetlanymi od środka.

Prowadzimy warsztaty z papieru i tektury, podczas których pokazujemy krok po kroku, jak wykonać  różne użytki z papieru i tektury.

DOMEK LAMPION

ŚNIEŻYNKA 

PSZENICZNA

Lekkie pudełko (kpl. 2 szt) do zastosowania jako lampion, element dekoracyjny. Możliwość personalizacji dachu.

Z PAPIERU I TEKTURY NA ADWENT

49 zł / kpl

273 zł / 7 kpl