Jesteś tutaj: Start / Źródła / Archiwum Mówione

Archiwum Mówione

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Archiwum Mówione Poniatówek powstaje w ramach projektu „Poniatówki – odkrywanie dziedzictwa niepodległej II Rzeczypospolitej”. To miejsce gromadzenia wspomnień Świadków Historii. Te bezpośrednie relacje osób, które mieszkały lub jeszcze zamieszkują Poniatówki stanowią cenne informacje o przeszłości naszego regionu.

Wspomnienia uporządkowano alfabetycznie (według nazwisk).

Artykuły

Emilia Bator

9 listopada 2018

Czy jest sposób by „zatrzymać czas”? Najlepszym chyba są zdjęcia. Taki właśnie wybrała Pani Emilia Bator, która lubi wracać do dawnych chwil, przeglądając stare fotografie. To nad pękatym albumem odżywają żniwa z szerokobitką czy wialnią w tle. Ale największą radość Pani Emilii sprawia urodzinowy prezent od wnuczki, za pomocą którego jednym spojrzeniem ogarnia twarze najbliższych.

Czytaj więcej o: Emilia Bator

Ewa Ciabach

5 listopada 2018

Do Starego Jarużyna przybyli osadnicy z terenów zalewowych w Małopolsce. Powodzianami byli również dziadkowie Pani Ewy Ciabach, którzy musieli porzucić rodzinne okolice Żabna pod Tarnowem i wybrali przyszłość w Poniatówce. Dzieciństwo Pani Ewy to letnie noce w domu, którego nie trzeba było zamykać na klucz, czy spanie na sianie. Ta opowieść to świadectwo, że warto w domu rozmawiać o przeszłości

Czytaj więcej o: Ewa Ciabach

Anastazja i Feliks Cyzio

17 października 2018

Bez sms-ów i tweetów. Sołtys jednak zawsze dostarczył informacje mieszkańcom. Nie robił tego za pomocą gołębia. Nie wiesz jak? Oglądaj wspomnienia Świadków Historii.

Czytaj więcej o: Anastazja i Feliks Cyzio

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-25
Data publikacji:2018-11-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Jurak
Liczba odwiedzin:1116