Strona główna

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Staramy się o 1% z PIT

12 września 2020

Fundacja Poniatówka Polska spełnia wszystkie wymogi, aby uzyskać status OPP, co oznacza uprawnienie do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Organizacja Pożytku Publicznego korzysta też z szeregu przywilejów. Musimy jednak spełnić jeden podstawowy wymóg - posiadać Radę Fundacji.

Czytaj więcej o: Staramy się o 1% z PIT
Przejdź do -

Mamy Rodzynki!

9 sierpnia 2020

Z ogromną satysfakcją informujemy, że staliśmy się laureatami Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Rodzynki z Pozarządówki" za zrealizowany projekt dotyczący Poniatówek. Jest to dla nas z pewnością olbrzymia satysfakcja. Przede wszystkim motywacja do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców "ślicznych domków kolonistów" - cytując Marię Dąbrowską. Dziękujemy Kapitule, Panu Marszałkowi Całbeckiemu oraz Zespołowi Biura Współpracy z Panem Piotrem Niedziałkowskim na czele. Dziękujemy również Darczyńcom, Współpracownikom i Sympatykom za okazaną życzliwość. Już planujemy kolejne działania, o których niebawem poinformujemy.

Czytaj więcej o: Mamy Rodzynki!
Przejdź do -

Drewniane godła

3 maja 2020

"Silna wiara ludu katolickiego w Polsce i darmo otrzymywane drzewo z lasów dworskich, były powodem do stawiania prawie na każdym kroku godeł męki Chrystusowej, tj. figur i krzyżów drewnianych" - napisał na początku XX w. Zygmunt Gloger. Stawiano je w różnych miejscach, m.in.: przy gościńcach, drogach rozstajnych i polnych, przy domach we wsi i za wioską. Tęgiej grubosci sosnowe krokwie, najczęściej całęj wysokości były sposobem na trwałość - w miarę ugnicia odcinano taką zgniłą część i wkopywano na nowo.

Czytaj więcej o: Drewniane godła