Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Prosimy o materiały

Prosimy o materiały

17 marca 2020

Zakończyliśmy projekt dotyczący Poniatówek, został on rozliczony, a sprawozdanie przyjęte. Co dalej, jakie mamy plany? Są dalekosiężne, łącznie z utworzeniem funduszu remontowego i uruchomieniem konkursu dla właścicieli. Wiąże się z tym jednak konieczność pozyskania najpierw środków, a właściwie stałych źródeł finansowania, które umożliwiłyby w pierwszej kolejności wymianę dachów (na których przeważnie mamy eterenit) oraz remont elewacji wraz z oknami i drzwiami - to potrzeby najpilniejsze. Podjęliśmy kilka prób na pozyskanie środków finansowych (na razie projektowych) i zobaczymy wkrótce czy skutecznych. Mamy też inne plany, ale o nich innym razem.

Czytaj więcej o: Prosimy o materiały
Przejdź do - Na Jarmarku Cysterskim

Na Jarmarku Cysterskim

29 lipca 2019

Zainspirowani historią miasta, wystawiliśmy swoje stoisko na Jarmarku Cysterskim w Koronowie. W Kuźni Rycerzy zaprezentowaliśmy (na razie część) zwycięskich wojsk, którzy "nad nieprzyjacielem to sławne odnieśli zwycięstwo" - jak w swojej kronice przekazuje Jan Długosz.

Czytaj więcej o: Na Jarmarku Cysterskim
Przejdź do - Wystawa i Szlak Poniatówki otwarte

Wystawa i Szlak Poniatówki otwarte

23 maja 2019

W środę 22 maja w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych im. Bronisława Zamojdzina odbyła się inauguracja wystawy o historii Poniatówek i Szlaku turystycznego Poniatówki. Uczestnicy najpierw wysłuchali wykładu Andrzeja Juraka o drewnianym osadnictwie z lat 1935-1937. Można było się z niego dowiedzieć m.in. czym są Poniatówki, dlaczego powstały, ile kosztowały i kto je zamieszkiwał. Badacz omówił kwestie parcelacji na terenie tzw. województw zachodnich, czyli przedwojennego poznańskiego i pomorskiego.

Czytaj więcej o: Wystawa i Szlak Poniatówki otwarte

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-24
Data publikacji:2018-11-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3104