Jesteś tutaj: Start / Usługi / Fraktale na ferie

Fraktale na ferie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

8 stycznia 2020

Ferie tuż, tuż… a dzieci się nudzą. Nie musi tak być. Wystarczy do współpracy zaprząc … matematykę. TAK - WŁAŚNIE MATEMATYKĘ! I to w aktywny sposób - dobrze bawiąc się, a przy tym ucząc się.

Nie obejdzie się bez pomocy - A JAK! - trzeba zaprosić znaną osobowość: PITAGORASA, SIERPIŃSKIEGO, PEANO, HILBERTA, MANDELBROTA, KOCHA, BARNSLEYA, CANTORA - NIE-NIE - nie wszystkich na raz!

Podoba się pomysł, ale nie wiecie Państwo jak się do tego zabrać? - nie ma problemu.  Dla grupy dzieci zorganizujemy i przeprowadzimy takie aktywne zajęcia.  Gwarantujemy, że każdy będzie zadowolony, a efekty zabawy z fraktalami na długo pozostaną w głowach uczestników.

JAK PRACUJEMY? Używamy popularnych materiałów (np. papier, sznurek, kredki) i technik (np. mozaiki, wycinanki, wyginanki:), i z ich pomocą budujemy wymyślne geometryczne konstrukcje - najpierw płaskie, a potem przestrzenne. Jednocześnie cały czas motywujemy uczestników do szukania przykładów w naturze. Staramy się w ten sposób pobudzić wyobraźnię. Przy okazji dobrej zabawy przemycamy kilka praktycznych umiejętności (np. po co komu kąt prosty)

Zapraszamy do współpracy i kontaktu - BO FERIE TUŻ, TUŻ!

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-01-08
Data publikacji:2020-01-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Jurak
Liczba odwiedzin:340